...

Trajnostna mobilnost v javni upravi

Javni uslužbenci s svojim delom krojite politike in izvajate aktivnosti, ki v veliki meri vplivajo na podnebne spremembe. Blaženje podnebnih sprememb zahteva celostni pristop in aktivacijo na vseh področjih, tudi mobilnosti.  

Promet je z 32 % deležem v nacionalnih izpustih toplogrednih plinov med sektorji z največjim vplivom na podnebne spremembe. Z naraščanjem prometa se veča poraba goriva, povečujejo pa se tudi onesnaženje, hrup, zastoji, nesreče in poraba prostora. 

Če želimo zmanjšati izpuste toplogrednih plinov v prometu, bomo morali korenito spremeniti naše navade glede opravljanja poti in trošenja stvari.  Promet posega v vsa področja naše družbe in bo kot tak eden izmed najtrših orehov, ki jih bomo morali streti ob prehodu v nizkoogljično družbo. Tudi v javni upravi.  

Na delavnici bomo iskali odgovore na vprašanja:  

  • Kakšne so posledice naših potovalnih navad na podnebje?
  • Kaj je trajnostna mobilnost in kako jo udejanjiti pri vašem delu? 
  • Kako izdelati mobilnostni načrt? 
  • Kako pri zaposlenih spodbujati pešačenje in kolesarjenje ter uporabo javnega prevoza za prihod na delo in s tem poskrbeti tudi za njihovo zdravje? 
  • Kako zmanjšati službene poti z letalom? 
  • Koliko nas resnično stane osebni avto?

Vabljeni vsi javni uslužbenci, ki upravljate z vašo organizacijo (splošne službe), vodje ali zaposleni v sektorjih, direktoratih in službah, ki se večkrat srečujejo s prometno problematiko ter vsi, ki vas zanima koncept trajnostne mobilnosti.

V primeru zaostritve ukrepov zaradi epidemije Covid-19, bo delavnica izvedena preko videokonferenčnega spletnega orodja Zoom. Udeležba na delavnici je brezplačna, prijava je obvezna in jo opravite tukaj. Prijave so odprte do 7. septembra 2020 oz. do zapolnitve mest. 

Za več informacij pa pišite na marjeta@focus.si.

Vabilo s programom

Oglej si še ostale objave

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.