...

Pričeli smo z drugim usposabljanjem za koordinatorje skupnostnih projektov

V Umanoteri in društvu Focus so v tem tednu pričeli z drugim usposabljanjem za koordinatorje skupnostnih projektov, ki bodo prispevali k zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov. Uvodne delavnice, ki je potekala 30. marca prek spletne aplikacije Zoom, se je udeležilo 13 udeležencev, ki so izkazali interes za delo na zelo različnih področjih – od oskrbe s hrano, urejanja prostora, skupnostne energetike, mobilnosti pa do krožnega gospodarstva in trajnostne potrošnje.

Udeleženci, med katerimi najdemo predstavnike nevladnih organizacij, zadrug, mestne občine, regionalne razvojne agencije kot tudi zainteresirane posameznike, so v uvodni delavnici prisluhnili predavanjem Renate Karba (Umanotera), Nike Tavčar (Umanotera) in Tomislava Tkalca (Focus). V prvem delu delavnice so se seznanili s konceptom trajnostnega upravljanja z viri skupnosti, nato pa so prek 14. večinoma slovenskih dobrih praks skupnostnega upravljanja z življenjskimi viri spoznali raznolikost njihovih pojavnih oblik z različnih področij. V manjših skupinah so sami skušali izluščiti, kateri so bili dejavniki uspeha predstavljenih skupnostnih projektov, ki so bili v nadaljevanju usposabljanja tudi predstavljeni v kratkem povzetku. Vsebinski del delavnice so zaključili s predstavitvijo različnih organizacijskih in finančnih modelov skupnostnih projektov.

Udeleženci, ki bodo v prihajajočih tednih s pomočjo mentorjev pričeli z načrtovanjem lastnih projektov, so z uvodnim predavanjem pridobili kar nekaj novih znanj, ki jim bodo prišla prav pri razvijanju lastnih idej. Mentorske vloge bodo ponovno prevzeli strokovnjaki Umanotere in Focusa s pomočjo strokovnjakov – praktikov, ki so nosilci dobrih praks na specifičnih področjih.

Zaključni del usposabljanja bodo (morda že v živo) izvedli v prvi polovici junija, ko bodo predstavili rezultate dela in jih še dokončno izboljšali.

Oglej si še ostale objave

Novica
06/03/20

Potrebujete pomoč pri javnem naročanju okolju prijaznih predmetov? Skladno z Uredbo o zelenem javnem naročanju je potrebno pri naročanju določenih predmetov upoštevati okoljske vidike. Z namenom zagotavljanja enostavnejše in kvalitetnejše […]

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.