...

Poziv za občine: zagotovite si podporo pri izvajanju projektov trajnostnega upravljanja z viri skupnosti

Učinkovit prehod v nizkoogljično družbo zahteva tudi visoko stopnjo sodelovanja posameznikov in skupnosti. V projektu LIFE IP CARE4CLIMATE zato organizaciji Focus in Umanotera izvajata aktivnosti gradnje zmogljivosti lokalnih skupnosti za trajnostno upravljanje z viri skupnosti.

V sklopu teh prizadevanj okoljski organizaciji vabita občine, ki bi želele biti prepoznane kot trajnostno naravnane in vključujoče, da se prijavijo v program »Podpora občinam pri izvajanju projektov trajnostnega upravljanja z viri skupnosti«.

Vabljene so tako občine, ki si želijo pomoči pri tem, kako na participativen način identificirati področja in projekte skupnostnega upravljanja ter se povezati z deležniki v lokalnem okolju, kot tudi občine, ki že imajo konkretno idejo za skupnostni projekt in jo želijo preveriti v lokalni skupnosti ter jo z njihovo pomočjo pripeljati bližje k izvedbi.

Program podpore bo oblikovan po meri vsake izbrane občine. Lahko bo vključeval od pregleda razvojnega potenciala, analize možnosti financiranja skupnostnih projektov do izvedbe delavnic in podpore pri komunikaciji z deležniki v lokalni skupnosti.

Prednostna področja, na katerih se bodo odvijali projekti trajnostnega upravljanja z viri skupnosti:

  • oskrba z obnovljivimi viri energije;
  • učinkovita raba energije;
  • trajnostna mobilnost;
  • trajnostna potrošnja in lokalno krožno gospodarstvo;
  • oskrba s hrano;
  • trajnostni turizem.

Rok za prijavo interesa je 20. november 2021.

Podrobnosti, prijavnico in priporočena gradiva za pomoč pri prijavi najdete na tej povezavi.

Več o trajnostnem upravljanju z viri skupnosti in skupnostnih projektih si lahko preberete na spletni platformi Dovolj za vse, ki jo soustvarjata Focus in Umanotera, obenem pa glas o dobrih praksah širita na Facebook profilu Dovolj za vse:Trajnostno upravljanje z viri skupnosti.

Oglej si še ostale objave

TEŠ6 ob sončnem zahodu
Novica
06/09/24

Plačevanje emisijskih kuponov v okviru sistema trgovanja z emisijami (ETS) pomembno vpliva na poslovanje Termoelektrarne Šoštanj (TEŠ), ki je zaradi visokih emisij CO2 zavezana k nakupu teh kuponov. ETS sistem deluje na evropski ravni od leta 2005 in z vsakoletnim zmanjševanjem števila razpoložljivih kuponov spodbuja prehod na nizkoogljično proizvodnjo. TEŠ prejme le omejeno število brezplačnih kuponov za daljinsko ogrevanje, vendar ne za proizvodnjo elektrike. Cena kuponov trenutno znaša okoli 70 evrov, prihodki iz njihove prodaje pa se v Sloveniji stekajo v Podnebni sklad, ki financira ukrepe za blaženje podnebnih sprememb.

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.