...

Dobra praksa spodbujanja trajnostne mobilnosti v Mariboru

Kot dobro prakso spodbujanja trajnostne mobilnosti, ki vključuje tako skupnost kot skrb za #samo1planet, v Focusu izpostavljajo Center mobilnosti Maribor, ki je zaživel kot prvi mobilnosti center v Sloveniji. V sklopu promocije dobrih praks trajnostnega upravljanja z viri skupnosti, ki jo izvajajo v projektu LIFE IP CARE4CLIMATE, pa so pripravili tudi video predstavitev.

Poslanstvo mariborskega mobilnostnega centra je spreminjanje potovalnih navad prebivalstva v smeri zmanjšanja osebnega motornega prometa, manjše porabe energije in večje uporabe okolju prijaznih načinov mobilnosti.

V neposredni bližini avtobusne in železniške postaje, na Partizanski cesti 21 ga je ustanovila Mestna občina Maribor, razvoj, koordinacijo in promocijo trajnostne mobilnosti pa je zaupala lokalni organizaciji z dolgo tradicijo, Mariborski kolesarski mreži.

Člani Mariborske kolesarske mreže na najrazličnejše načine spodbujajo kolesarjenje za vsakodnevne poti, opravljajo mobilnostno svetovanje, servisirajo kolesa, poleg tega pa s pomočjo prostovoljcev rešujejo in reciklirajo odslužena kolesa, omogočajo brezplačno izposojo koles v mestu in vodijo skupnostno kolesarsko delavnico – Bajk kuhno, v kateri si lahko ob petkih med 16. in 20. uro vsak brezplačno izposodi orodje in popravi kolo oziroma se s pomočjo drugih kolesarskih navdušencev brezplačno nauči popraviti kolo. Več v videu.

Center mobilnosti Maribor je bil dodan na zemljevid #DovoljZaVse kot dobra praksa na področju trajnostne mobilnosti: https://dovoljzavse.si/praksa/center-mobilnosti-maribor/

Skupno je sicer na zemljevidu na spletni platformi Dovolj za vse več kot 70 praks, ki so dejavne na petih področjih trajnostnega upravljanja. Več informacij najdete na www.dovoljzavse.si, glas o domačih in tujih dobrih praksah pa Focus širi tudi na Facebook profilu Dovolj za vse.

Lepo vabljeni tudi k predlaganju novih dobrih praks! Vnesete jih lahko zelo preprosto kar prek spletnega obrazca.

Oglej si še ostale objave

Novica
06/03/20

Potrebujete pomoč pri javnem naročanju okolju prijaznih predmetov? Skladno z Uredbo o zelenem javnem naročanju je potrebno pri naročanju določenih predmetov upoštevati okoljske vidike. Z namenom zagotavljanja enostavnejše in kvalitetnejše […]

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.