Vprašanje je samo še, kdaj se bo to zgodilo, pojasnjuje meteorolog in predsednik Podnebnega sveta doc. dr. Žiga Zaplotnik. Leto 2024 najtoplejše v zgodovini meritev Zadnji podatki kažejo, da se […]
Vabljeni na Mednarodno poletno šolo politične ekologije 2022 – Novi koncepti za pravične tranzicije: k dobremu življenju znotraj planetarnih omejitev, ki bo potekala od 27. 6. do 1. julija 2022 na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani.
Mednarodna poletna šola politične ekologije 2022 želi oživiti prostor za izmenjavo mnenj, razpravo in kritični razmislek o sodobnih raziskavah, praksah, metodologijah in procesih za pravične, vključujoče in deliberativne tranzicije k dobremu življenju znotraj planetarnih omejitev. Tranzicije že potekajo in so neizogibne, naslovili pa bomo tistih nekaj področij, ki so še posebej izpostavljena: država in demokracija, energija in promet, potrošnja in proizvodnja ter raba zemlje.
Mednarodna poletna šola politične ekologije 2022 je namenjena teoretikom, praktikom in aktivistom ter vsem, ki jih okoljska in ekološka vprašanja kakorkoli zanimajo. Udeležba na poletni šoli je BREZPLAČNA!
Zakaj se udeležiti:
Pridružite se nam pri sooblikovanju novih konceptov pravičnih tranzicij! Prijava tukaj!
Dogodek bo potekal v hibridni obliki: v živo in preko platforme zoom.
Prosimo vas, da se prijavite do:
Vse informacije o poletni šoli najdete na spletnem mestu.
Mednarodna poletna šola politične ekologije 2020 je organizirana v okviru integralnega projekta LIFE IP CARE4CLIMATE, ki bo s pomočjo ozaveščanja, izobraževanja in usposabljanja ključnih deležnikov, spodbudil izvajanje ukrepov, na podlagi izvedbe katerih bo Slovenija dosegla cilje zmanjšanja emisij toplogrednih plinov do leta 2020 oziroma 2030. Več informacij o projektu CARE4CLIMATE najdete na uradni spletni strani projekta.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta.
Za izražena mnenja in informacije v dokumentu odgovarja samo avtor (ali avtorji) in ne odražajo nujno uradnega stališča Evropske unije.
Vprašanje je samo še, kdaj se bo to zgodilo, pojasnjuje meteorolog in predsednik Podnebnega sveta doc. dr. Žiga Zaplotnik. Leto 2024 najtoplejše v zgodovini meritev Zadnji podatki kažejo, da se […]
Potekala je razprava o predlogih za zmanjšanje izpustov v prometu in pomenu učinkovitega javnega komuniciranja pri popularizaciji zelenega prehoda. Na prvi seji v novem letu so člani Podnebnega sveta razpravljali […]
Vlada Republike Slovenije je sprejela posodobljeni Celoviti nacionalni energetski in podnebni načrt (NEPN 2024), s katerim je določila ambiciozne cilje do 2030 za zmanjšanje emisij toplogrednih plinov (TGP), večjo energetsko […]