...

Znana sta prejemnika Znaka o kakovosti v graditeljstvu 2024

Gradbeni inštitut ZRMK je v ob robu sejma DOM podelil okoljski certifikat Znak kakovosti v graditeljstvu. Tokrat sta ga prejela podjetje MIK Celje za vgradnjo zunanjega stavbnega pohištva »MIK« z integriranim prezračevalnim sistemom »MIKrovent«in podjetje Gras za izvedbo konstrukcijskih ojačitev in sanacijo vlage na stavbah kulturne dediščine.

Znak kakovosti v graditeljstvu prejmejo le najboljši na svojem področju. Ocenjevalna komisija namreč oceni prijavljene proizvode in storitve ter poda predlog za podelitev znakov le tistim, ki izpolnjujejo visoke, strokovno pripravljene in mednarodno primerljive zahteve glede kakovosti. Obenem imajo prejemniki znaka tudi odločilni pomen za dobro delovanje stavbe, zadovoljnega uporabnika kot tudi za gospodarnost naložbe.

Prejemnik znaka oziroma okoljskega certifikata mora v postopku ocenjevanja pridobiti zadostno število točk v svoji kategoriji in ne sme za najboljšim zaostajati za več kot 10 odstotkov. S tem pridobi pravico do uporabe istoimenske blagovne znamke in tudi veliko odgovornost, saj bo moral stalno dokazovati, da sodi med najboljše na svojem področju.

Po 25-ih letih podeljevanja Znaka kakovosti v graditeljstvu ta stopa v novo obdobje in sledi novim usmeritvam gradnje in prenove z namenom razogljičenja stavbnega fonda do leta 2050. Nadgradnja novih kategorij poteka namreč v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE pod vodstvom Ministrstva za okolje, podnebje in energijo.

Na fotografiji od leve proti desni: Franci Pliberšek (MIK Celje), izr. prof. dr. Marjana Šijanec Zavrl, Luka Novak (Gras)

Avtor fotografije: Žiga Koren

Na fotografiji od leve proti desni: Franci Pliberšek (MIK Celje), izr. prof. dr. Marjana Šijanec Zavrl, Luka Novak (Gras)

Oglej si še ostale objave

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.