Ministra Kumer in Jevšek sta podpisala Sporazum o izvajanju ukrepa podpore v okviru Švicarsko-slovenskega programa o sodelovanju. Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo bo sredstva usmerilo v pilotne projekte agrofotovoltaike, […]
9. 5. 2024 Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo
Medvladni forum za podnebne spremembe (angleško Intergovernmental Panel on Climate Change – IPCC) poziva svoje članice in opazovalne organizacije, naj predlagajo strokovnjake, ki bodo pripravili osnutek prispevkov delovnih skupin k Sedmemu ocenjevalnemu poročilu. Nominacije je treba oddati do 7. junija 2024.
Vir: Canva
IPCC se je na svojem 60. zasedanju januarja 2024 odločil pripraviti Sedmo ocenjevalno poročilo. Sedmo ocenjevalno poročilo obsega prispevke treh delovnih skupin in Sintezno poročilo. Prispevek Delovne skupine I obravnava fizikalne osnove podnebnih sprememb, Delovna skupina II se ukvarja s posledicami, prilagajanjem in ranljivostmi, Delovna skupina III pa preučuje blaženje podnebnih sprememb.
Za sestanek določanja smernic IPCC išče udeležence z obsežnim razumevanjem podnebnih sprememb in povezanih vprašanj. Skupno se pričakuje strokovno znanje na področjih, opisanih na strani IPCC (v angleščini)
Sestanek določanja smernic, ki bo predvidoma potekal decembra 2024, bi rezultiral v osnutku dokumenta določanja smernic, ki opisuje cilje in opisne osnutke treh poročil delovnih skupin, kot tudi postopek in časovnico za njihovo pripravo. Osnutek bi nato obravnavali med 62. zasedanjem foruma v prvem četrtletju leta 2025.
Več informacij o pripravi poročil IPCC, vključno s postopkom določanja smernic, je na voljo v načelih in postopkih IPCC (v angleščini).
Strokovnjake, ki jih zanima sodelovanje na sestanku določanja smernic, naprošamo, da stopijo v stik s slovensko nacionalno kontaktno točko IPCC, Tino Kobilšek (Tina.Kobilsek@gov.si).
Ministra Kumer in Jevšek sta podpisala Sporazum o izvajanju ukrepa podpore v okviru Švicarsko-slovenskega programa o sodelovanju. Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo bo sredstva usmerilo v pilotne projekte agrofotovoltaike, […]
Uvodnega dogodka za lokalne in regionalne koordinatorje Evropskega tedna mobilnosti (ETM) se je udeležilo več kot 75 predstavnikov iz 45 občine in 11 regijskih centrov mobilnosti. Srečanje je zaznamovala predstavitev […]
Letošnja jubilejna 10. konferenca Dovolj za vse z naslovom Podnebno odgovorne in odporne skupnosti, ki sta jo organizirala Umanotera in Focus, je bila posvečena dobrim praksam prilagajanja in blaženja podnebnih sprememb na lokalni […]