...

Vse o sončni in vetrni energiji: zakaj in zato

V času, ko se svet sooča z naraščajočimi potrebami po energiji in hkrati z nujnostjo zmanjšanja emisij toplogrednih plinov, sta sončna in vetrna energija postali ključna stebra trajnostnega razvoja. Ti obnovljivi viri energije ne samo da ponujajo okolju prijazne rešitve, temveč tudi prispevajo k energetski neodvisnosti in gospodarskemu razvoju.

Vetrnice za pridobivanje vetrne energije

Vendar pa sončna in vetrna energija prinašata tudi številne izzive. Od tehničnih in finančnih vprašanj do regulativnih in okoljskih dilem, prehod na obnovljive vire energije zahteva celovit in premišljen pristop.

V tem sklopu vprašanj in odgovorov predstavljamo različne vidike sončne in vetrne energije ter razbijamo mite. Predstavljamo tehnologijo, ki stoji za temi viri, njen vpliv na okolje, ekonomske vidike in prihodnje trende. Z razlago ponujamo celovito razumevanje in spodbujamo premišljeno razpravo o tem, kako najbolje izkoristiti potencial teh obnovljivih virov.

Pridružite se nam pri raziskovanju sončne in vetrne energije – temeljnih elementov prihodnosti, kjer bo energija čistejša, bolj dostopna in trajnostna.

Vprašanja in odgovori Univerze v Ljubljani, Fakultete za elektrotehniko, so dostopni na povezavi:

Knjižnica – Samo 1 planet

Oglej si še ostale objave

Novica
10/05/22

Projekt Dnevniki odpadne hrane v izvedbi Ministrstva za okolje in prostor Republike Slovenije je najobsežnejša raziskava o količinah odpadne hrane v gospodinjstvih v Sloveniji. Traja od 20. aprila do 20. junija 2022. Kuhinjski […]

e-novice in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-novice, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.