Letošnja jubilejna 10. konferenca Dovolj za vse z naslovom Podnebno odgovorne in odporne skupnosti, ki sta jo organizirala Umanotera in Focus, je bila posvečena dobrim praksam prilagajanja in blaženja podnebnih sprememb na lokalni […]
Po zaključenem posvetovanju z javnostjo je med junijem in avgustom 2024 potekalo intenzivno medresorsko usklajevanje. Nova verzija osnutka posodobljenega NEPN (verzija 5.0, avgust 2024) vključuje zahtevane omilitvene ukrepe iz dopolnjenega osnutka okoljskega poročila. Posodobljeni NEPN in dopolnjena okoljska gradiva so bila posredovana v potrditev sprejemljivosti.
Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je zaključilo zadnje tretje javno posvetovanje glede osnutka posodobljenega Nacionalnega energetskega in podnebnega načrta (NEPN 2024) in okoljskega poročila, ki je potekalo od 24. maja do 23. junija 2024. V tem obdobju je ministrstvo prejelo več kot 400 pripomb od 22 različnih pripombodajalcev. Vse prejete pripombe so objavljene na spletni strani Javna razgrnitev končnega predloga posodobitve NEPN ter posvetovanje z javnostjo (spomladi 2024).
Poleg javnega posvetovanja je od junija do avgusta 2024 potekalo tudi intenzivno medresorsko usklajevanje. Vse prejete pripombe so bile skrbno pregledane in v največji možni meri upoštevane pri pripravi novega osnutka posodobljenega NEPN (verzija 5.0, avgust 2024). V osnutek so bili skladno z Zakonom o varstvu okolja (ZVO-2) vključeni tudi vsi omilitveni ukrepi iz dopolnjenega okoljskega poročila.
Ministrstvo je objavilo tudi stališče do pripomb javnosti na okoljsko poročilo in osnutek posodobljenega NEPN, ki sta bila v javni obravnavi od 24. maja do 23. junija 2024.
Vsa gradiva in informacije so dostopne na spletni strani NEPN – Javna razgrnitev končnega predloga posodobitve NEPN ter posvetovanje z javnostjo (spomladi 2024).
Po zaključku celovite presoje vplivov na okolje bo osnutek posodobljenega NEPN predložen v sprejem Vladi RS in nato posredovan Evropski komisiji.
Letošnja jubilejna 10. konferenca Dovolj za vse z naslovom Podnebno odgovorne in odporne skupnosti, ki sta jo organizirala Umanotera in Focus, je bila posvečena dobrim praksam prilagajanja in blaženja podnebnih sprememb na lokalni […]
Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo se zavzema za pospešitev uporabe brezemisijskih vozil v Sloveniji in s tem hitrejše doseganje podnebno nevtralne mobilnosti. V petek, 4. aprila 2025, je bil […]
Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je v Uradnem listu objavilo Javni razpis za sofinanciranje vzpostavitve javno dostopnih polnilnih parkov ob vseevropskem prometnem omrežju. Z njihovo vzpostavitvijo spodbuja prehod na […]