...

Zavarovana območja so vse bolj obiskana, zato se spoprijemajo s povečano prometno obremenitvijo. Zaradi tega so na eni strani vse bolj ogrožene naravne vrednote, po drugi strani pa tudi upada kakovost doživljanja narave. Negativne učinke prometa lahko zmanjšamo z vzpostavitvijo trajnostne mobilnosti. V teh usmeritvah je najprej postavljen teoretski okvir, nato pa so predstavljeni glavni izzivi na področju upravljanja prometa, s katerimi se spoprijemajo zavarovana območja v Sloveniji, ter dobre prakse iz Slovenije in tujine. Osrednje poglavje so usmeritve za vzpostavljanje trajnostne mobilnosti na zavarovanih območjih v Sloveniji, v katerih najprej predstavimo ključna izhodišča, nato pa usmeritve v dveh tematskih sklopih: trajnostno dostopanje do zavarovanih območij in trajnostna mobilnost na zavarovanih območjih. Dokument je okvirno načrtni oziroma konceptualni in praktični okvir, ki je lahko upravljavcem in ključnim deležnikom v pomoč pri nadaljnjih prizadevanjih za vzpostavljanje trajnostne mobilnosti.

e-mesečnik in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-mesečnik, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.

Planet potrebuje vašo pomoč!

Preizkusite svoje znanje o enem največji izzivov našega časa - odpadni hrani. Odgovorite na 10 vprašanj in odkrijte načine, kako prispevati svoj košček v mozaiku za odgovorno ravnanje s hrano in zmanjšanje ogljičnega odtisa.