...

Zaključena prva delavnica pisanja projektnih prijav LIFE

Sodelavci projekta LIFE z Ministrstva za okolje, podnebje in energijo (MOPE) in Ministrstva za naravne vire in prostor (MNVP) so prejšnji teden v prostorih MOPE organizirali 1. LIFE delavnico pisanja projektnih prijav. Dogodek je bil namenjen vsem, ki jih zanimajo aktivnosti na področju varstva okolja, ohranjanja narave in biotske raznovrstnosti ter blaženja in prilagajanja podnebnim spremembam.

Na dogodku so člani projekta LIFE Krepitev zmogljivosti 2 (LIFE CB2) s predstavniki nacionalnih kontaktnih točk (NCP) za LIFE program predstavili na kratko program LIFE, njegove podprograme, prednostne teme večletnega delovnega programa med leti 2025 in 2027 ter kako definirati okoljski problem, cilje, rezultate ter indikatorje pri pripravi projekta.

Uvodni dan je udeležence nagovorila dr. Katarina Groznik Zeiler, generalna direktorica Direktorata za naravo na MNVP, naslednji dan pa mag. Tanja Bolte, generalna direktorica Direktorata za okolje na MOPE.

Prvi dan so bile predstavljene vsebine na temo narave in biotske raznovrstnosti ter blaženja podnebnih sprememb in prilagajanja nanje. Po vsakem teoretičnem sklopu, ki ga je predstavila ekipa LIFE CB2 in LIFE NCP, je Tatjana Gregorc delila svoje dolgoletne izkušnje iz projekta LIFE Amphicon. Praktični del indikatorjev pa je predstavila Nataša Kebe, vodja integralnega projekta LIFE CARE4CLIMATE.

Drugi dan delavnic so bile predstavljene vsebine na temo narave in biotske raznovrstnosti ter krožnega gospodarstva in kakovosti življenja. Po vsakem teoretičnem sklopu nam je Irena Likar predstavila svoje bogate izkušnje pri pripravi hrvaškega projekta LIFE4OLIVE iz praktičnega vidika.

V nadaljevanju so udeleženci reševali še dinamične in interaktivne vaje na primeru projektov: s področja narave – LIFE Lynx, s področja okolja – LIFE2RIVERS ter s področja podnebja – LIFE GreenLED.

Program naslednjih delavnic v letu 2025 in dodatne informacije lahko pridobite na spletni strani Life Slovenija.

Oglej si še ostale objave

e-mesečnik in obvestila

Če želite tudi sami postati bolj okoljsko ozaveščeni, se prijavite na naše e-mesečnik, kjer bomo z vami vsak mesec delili nasvete na področju zmanjševanje svojega ogljičnega odtisa.
Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta. Za izražena mnenja in informacije na spletni strani odgovarja samo avtor (ali avtorji) in se zato ta ne morejo šteti za uradno stališče Evropske komisije.

Planet potrebuje vašo pomoč!

Preizkusite svoje znanje o enem največji izzivov našega časa - odpadni hrani. Odgovorite na 10 vprašanj in odkrijte načine, kako prispevati svoj košček v mozaiku za odgovorno ravnanje s hrano in zmanjšanje ogljičnega odtisa.